Lista aktualności Lista aktualności

"Zielonym do góry"

WIOSENNE PORUSZENIE W LESIE

Co leśnicy robią wiosną? Kim jest „królowa" borów? Jakie sadzonki sadzimy w lesie? Co to jest żelowanie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas akcji „Zielonym do góry".

Zapraszamy  wszystkich do wysłuchania cyklu audycji " Zielonym do góry - wiosna w trzech odsłonach", które będzie można śledzić na antenie Radia Elka (98,5 MHz) w Lesznie w dniach 3, 5 i 7 kwietnia w godzinach 9:00-10:00 oraz 16:00- 17:00. Audycja poświęcona będzie wiośnie, która zawitała już do leszczyńskich lasów. Wysłuchać będzie można ciekawostek ze świata roślin, zwierząt oraz dowiedzieć się, co takiego robią leśnicy o tej porze roku. 

Słuchajcie nas dobrze, ponieważ cykl audycji zakończony będzie konkursem z nagrodą, a będzie nią "Kosz pełen leśnych skarbów"!!! Coś dla duszy, podniebienia i lubiących prace w ogrodzie. 

8 kwietnia o godzinie 9:30 zapraszamy wszystkich na wielki finał. Wszystkich, którzy pragną posadzić własne drzewko w lesie zachęcamy do odwiedzenia Nas na terenie znajdującym się w  bezpośrednim sąsiedztwie z Nadleśnictwem Karczma Borowa.

 

Na najmłodszych i tych starszych miłośników przyrody  w naszym namiocie, będą czekały różne gry i zabawy.

Co należy ze sobą zabrać? Odpowiednie obuwie i dobry nastrój.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, do pobrania poniżej.