Lista aktualności Lista aktualności

Aktywne Obywatelskie Leszno w Karczmie Borowej

Drzwi otwarte, plenerowa wystawa i sadzenie lasu

 to własnie zaproponowało Nadleśnictwo Karczma Borowa dla wszystkich chętnych zajrzenia w nasze progi w ramach trwającego w dniach 12-20 września Aktywnego Obywatelskiego Leszna.

W dniu 16 września br. na Polanie Trzech Dębów każdy kto tylko miał ochotę i czas mógł obejrzeć wystawę zdjęć przyrodniczych naszych kolegów leśników specjalnie na tę okazję przywiezionych z Nadleśnictwa Kościan i Włoszakowice.

Zarówno uczniowie szkół średnich, którzy tego dnia licznie przybyli, jak i rodziny z dziećmi, czy samotni sportowcy zatrzymywali się, by prócz obejrzenia wystawionych przyrodniczych bloków tematycznych "Grzyby", "Zwierzeta leśne", "Drewno" wysłuchać ciekawostek lesników, czy wybrać się na spacer naszą ścieżką dydaktyczną.

Dodatkowo 18 wrzesnia w leśnictwie Nowy Świat była możlwiość posadzenia własnego drzewka. Na powierzchni 20 arów sadziliśmy jarzęba brekinię, który w Polsce objety jest ścisłą ochroną gatunkową. Umieszczono go na polskiej czerwonej liście w kategori gatunków bliski zagrożenia.