Lista aktualności Lista aktualności

Biegaj z mapą - Puchar Powiatu Leszczyńskiego

UKS Dąb Leszno po raz drugi organizuje cykl zawodów w biegach na orientację o Puchar Powiatu Leszczyńskiego w „Biegu z mapą”.

Bieg na orientację to rozrywka dla całych rodzin! Za pomocą mapy znaleźdź trzeba rozmieszczone w terenie punkty kontrolne.
Zawody podzielone są na 4 etapy.

Tabela z podziałem na etapy Pucharu Powiatu Leszczyńskirego w biegach z mapą

Etap pierwszy odbędzie się w malowniczych lasach doliny rzeki Samica. Mórkowski Jar to jedno z bardziej urokliwych miejsc w naszym powiecie. Miejsce doskonale znane miejscowym, gdzie codziennie spotkać można spacerowiczów oraz rowerzystów. Kompleks leśny ciągnie się od północy przy wsi Nietążkowo k. Śmigla, aż do południowego krańca przy szosie między Święciechową, a Gołanicami. 15 km leśnych przygód (w linii prostej) z północy na południe.Na terenach tych wytyczona została ścieżka sportowo-edukacyjna, która daje ogromną ilość możliwości odkrywania Doliny Samicy.

Kliknij w zdjęcie

Mórkowski Jar ( fot. www.lesznoregion.pl)

Z uwagi na wichury w lesie pojawiło się wiele wykrotów, część dróg i ścieżek tarasują jeszcze drzewa.
W ostatnich dniach atrakcja turystyczna zyskała nowy element jakim jest piękny mostek, który ułatwi przedostanie się na północną część Mórkowskiego Jaru. Nadmienić trzeba, że mostek powstał dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności - brawo!
Co roku odbywają się tam także akcje sprzątania terenu, do czego gorąco zachęcamy!