Lista aktualności Lista aktualności

Edukacja leśna - CZAS START!

Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się do końca, ale dla nas edukatorów leśnych pomału jakby się dopiero zaczynał.

Szkoły licznie ruszyły w leśny teren. Nasza Polana Trzech Dębów z miejscem na ognisko oblegana jest codziennie od rana do wieczora, a telefony z zapytaniem o jej rezerwację nie milkną. Cieszymy się, że znów możemy gościć zarówno tych młodszych jak i starszych w lesie i możemy opowiadać o nim, jego mieszkańcach, pracy leśników i robotników leśnych.

W Dniu Dziecka mogliśmy wybrać się na spacer wraz z uczniami klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 4 w Lesznie. Na żywo dzieci mogły dotknąć i porównać liście i korę różnych gatunków drzew lasotwórczych, posłuchać śpiewu ptaków, a poprzez gry i zabawy łatwiej przyswoić wiedzę i zapamietać różne lesne ciakawostki.

Na koniec uczniowie wraz z opiekunami spedzili czas piekąc kiełbaski przy ognisku.

Dziękujemy, że nas odwiedzacie i chcecie wiedzieć o lesie coraz wiecej. Mamy nadzieję, że każda wizyta w naszym nadleśnictwie to także bezcenna lekcja savoir-vivre. To własnie młode pokolenie powinniśmy edukować i zachęcać do poznawania tej przyrody, która nas otacza. Aby jako dorośli ludzie dbali i szanowali Matkę Naturę, od tego właśnie zależy, by słowa Stefana Wyszyńskiego "Nie było nas, był las, nie będzie nas, bedzie las" mogły się ziścić.