Lista aktualności Lista aktualności

Las na sportowo - zawody MTB

Dla lasu, dla ludzi

to hasło, którym leśnicy kierują się w czasie swojej codziennej pracy, dbając o trwałość lasów oraz bezpieczeństwo ekologiczne kraju, jednocześnie jak najszerzej udostępniając lasy wszystkim obywatelom i budując niezbędną do tego infrastrukturę. Lasy Państwowe otwarte są dla wszystkich. Każdy kto tylko chce, może wejść do lasu i czerpać z niego to co najlepsze: świeże powietrze, obcowanie z przyrodą, płody runa leśnego, czy możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów pod osłoną z parasola drzew. Las wokół dużych aglomeracji, takich jak Leszno, spełnia w większym stopniu niż gdzie indziej rolę ochronną, dydaktyczną czy rekreacyjną. To w nim możemy odstresować się od dnia codziennego, pracy czy nauki. Nasze ciało i umysł zregenerują się szybciej, gdy po całym tygodniu spędzonym za biurkiem, w samochodzie, z kalendarzem i telefonem w ręce, założymy sportowe buty, weźmiemy kijki w ręce, czy wsiądziemy na rower, by przemierzać leśne dukty. Czy traktujemy sport rekreacyjnie, czy uprawiamy go wyczynowo las to odpowiednie miejsce do dbania o naszą kondycję.facebook - Bieg Górski Leszno-Grzybowo

Na terenie lasów całego kraju funkcjonuje niezliczona ilość tras biegowych oraz 17 000 km szlaków rowerowych, wytyczonych i oznakowanych przez leśników, PTTK i samorządy. W Nadleśnictwa Karczma Borowa mamy ogółem kilkadziesiąt tras turystycznych: biegowych, rowerowych, konnych, przeznaczonych do nordig walking, biegu na orientację oraz trasa spływu kajakowego. Ponadto wyznaczonych jest kilka stałych tras przeznaczonych do zawodów rowerowych MTB (Mountain Terrain Bike). Wspólnie z  organizatorami cyklicznych imprez sportowych opracowaliśmy stałe trasy zawodów SOLID MTB Górzno i Leszno.

elka.pl

17 czerwca na bardzo atrakcyjnej pod względem ukształtowania terenu (Leszno Grzybowo – Kąkolewo) trasie leśnej odbędzie się kolejny wyścig z cyklu SOLID MTB 2018. Wbrew obiegowej opinii o Wielkopolsce, jako regionie płaskim, nie jeden uczestnik spoza województwa może się zdziwić i być mile zaskoczonym ukształtowaniem terenu. Wśród bywalców ma ona opinię interesująceji wymagającej. Sporo przewyższeń powoduje, że jest to trasa zdecydowanie interwałowa. Przejazd granicą żwirowni w okolicy Trzebani dodaje jej uroku. Oznakowane dukty leśne poprowadzą uczestników do mety. Zapisy online na najbliższy wyścig SOLID MTB LESZNO trwają do czwartku do godziny 23.59. Zostało jeszcze sześć startów do finału. Każdy zatem ma jeszcze szansę na klasyfikację generalną (min 6 wymaganych startów).Wszystkie SOLIDne drogi prowadzą do SŁAWY. Serdecznie zapraszamy.

Teren leśnictwa Karczma Borowa i Kąkolewo, na których będą odbywały się zawody, atrakcyjny jest również dla biegaczy, którym nie straszne są właśnie liczne pagórki i wyczerpujący trening. To tu co roku w lutym odbywa się tzw. Bieg Górski – Leszno Grzybowo.

To tu jeden z naszych kolegów leśników przygotowywał się do słynnego w Bieszczadach  80 kilometrowego „Biegu Rzeźnika” i właśnie miedzy innymi dzięki morderczym treningom udało mu się go ukończyć w rewelacyjnym czasie 11 godzin i 20 min – gratulujemy!

maratonleszno.pl

Wszystkich serdecznie zapraszamy do „sportowego” lasu. Życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych to sukcesów i pokonywania przede wszystkim własnych słabości!