Lista aktualności Lista aktualności

Mamo, Tato, biegnij ze mną

W dniu 08 października (sobota) br. na Polanie Trzech Dębów (Nadleśnictwo Karczma Borowa) odbył się turniej biegowy.

Idea zdrowego stylu spędzania wolnego czasu wśród przedszkolaków i ich rodziców narodziła się w głowie Dyrekcji Przedszkola nr 11 w Lesznie im. M Konopnickiej w 2011 roku. I tak oto już po raz szósty wystartowały dziewczynki i chłopcy, mamusie i tatusiowie oraz grono pedagogiczne reprezentujące leszczyńskie przedszkola publiczne i niepubliczne.

Nikomu nie był straszny deszcz i niepogoda. Zaopatrzeni w kalosze i parasole wszyscy byli świetnie przygotowani. Zawodnicy i kibice mogli rozgrzać się w rytm skocznej muzyki. Instruktor fitnessu czuwał, by wszyscy byli odpowiednio przygotowani do rywalizacji. Na uczestników turnieju czekały medale, puchary, dyplomy i świetne nagrody. Dorośli z zaciekawieniem spoglądali w stronę podium. Dzieci natomiast z niecierpliwością oczekiwały na start swojej kategorii wiekowej. Dla nich liczył się bieg. Nie ważne , że w deszczu i w błocie. Uśmiechnięte buzie były zarówno na starcie, jak i na mecie.
W oczekiwaniu na kolejne biegi można było ogrzać się przy ognisko, wypić gorącą herbatę lub odwiedzić nasz namiot.

 Jak co roku Nadleśnictwo Karczma Borowa dotrzymywało kroku organizatorom i zawodnikom. Zawsze chętnie i czynnie wspieramy inicjatywy propagowania biegów wśród najmłodszych i dorosłych. Wiemy, jak ważne jest zdrowie i sprawność fizyczną, udział w zabawach i grach sportowych na łonie natury.

Za każdym razem uczymy poszanowania dla środowiska naturalnego. To właśnie w dzieciach tkwi nasza przyszłość, a one zawsze chętnie do Nas przychodzą. Są chłonne wiedzy, lubią rozwiązywać zadania, odpowiadać na zagadki, wcielać się w różne role, dotykać, smakować. Wszystkie przedszkola, po biegach starały się również o nagrodę w postaci sadzonki drzewka, którą wspólnie można zasadzić na swoim terenie. Panie nauczycielki musiały wykazać się wiedzą z zakresu np.

1.      Chronionych gatunków gadów i płazów żyjących w Polskich lasach.

2.      Zwierząt posiadających poroże.

3.      Rozpoznawania szyszek i drzew, z których pochodzą.

 

Każdy tego dnia był wygranym wracał nie tylko z medalem , ale i z małym drzewkiem.

Co roku liczba uczestników turnieju „Mamo, tato, biegnij ze mną" rośnie, tak jak i liczba odwiedzających leszczyńskie lasy. Zawodowcy i amatorzy, biegacze, spacerowicze, rowerzyści, dzieci, młodzież i dorośli chętnie korzystają z możliwości, jakie dają im te tereny. My leśnicy nieustanie staramy się dbać o las i jego gości. Dlatego mówimy Wam
„Do zobaczenia", pobiegniemy z wami znów za rok.