Przejdź do treści

Lista aktualności Lista aktualności

Młodzi Przyjaciele Środowiska

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie odbył się XXIX Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej o tytuł „Młodego Przyjaciela Środowiska”.

Patronat nad konkursem tradycyjnie objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W konkursie uczestniczyli uczniowie pięciu szkół podstawowych z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub z zespołem Aspergera, ze szkolnictwa specjalnego i integracyjnego naszego regionu. Celem konkursu było propagowanie i podnoszenie wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie świadomego działania na rzecz ochrony środowiska, a także  integracja i budowanie doświadczeń społecznych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

W kategorii młodszej nagrodę Starosty Leszczyńskiego - statuetkę „Młody przyjaciel środowiska” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie, a trzecie - Zespół Szkół Specjalnych w Górznie. Także w kategorii starszej statuetkę „Młody przyjaciel środowiska” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Specjalnych w  Górznie, a trzecie - Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie. W konkursie uczestniczyli również uczniowie SOSW Rydzyna i Zespołu Szkół Specjalnych w Rawiczu.

W skład komisji konkursowej weszli burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek. nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa Andrzej Szeremeta, Beata Zabroni ze Starostwa Powiatowego w Lesznie, Anna Dybkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Rawiczu i dyrektor SOSW Rydzyna Emilia Nowak. 

Organizatorami konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rydzynie wraz z działającym w ośrodku Stowarzyszeniem „Podaruj Dzieciom Radość” i Starostwo Powiatowe w Lesznie. Dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Lesznie, Urzędowi Miasta i Gminy Rydzyna, Nadleśnictwu Karczma Borowa oraz firmom Agromix Rojęczyn, KanBud Kąkolewo, ViaCon Rydzyna, EuroRower Leszno, Księgarnia Osiedlowa w Lesznie  oraz Fundacji Delhan wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Gratulujemy wiedzy i wytrwałości w zdobywaniu jej.