Lista aktualności Lista aktualności

Rozbiegana "Majówka"

Długi weekend majowy to czas relaksu. Można go wykorzystać na wiele sposobów.

Na sportowo, turystycznie, czy pracując w ogrodzie. W naszych lasach miniona „majówka” był to czas wysiłku. Bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie.

01 maja na Polanie Trzech Dębów dwóch ultra maratończyków świętowało swoje 50 urodziny. Dystans był adekwatny do jubileuszu. Do pokonania było 5 różnych pętli o długości 10 km każda. Dodatkowym celem imprezy było zebranie pieniędzy na rehabilitację 6-letniego Kubusia Kolasińskiego, zmagającego się z rzadką chorobą genetyczną - zespołem Pradera-Williego, objawiającą się między innymi nadmiernym apetytem.

02 maja z naszej Polany ruszył Bieg z Flagą.  W zorganizowanym przez Fundację „Życiem cudem jest” oraz miasto Leszno biegu wzięło udział około 180 uczestników. Do pokonania był dystans 3.5 km w dowolnej formie - biegnąc, spacerując, maszerując z kijkami, jadąc rowerem lub hulajnogą.

Tego samego dnia blisko 100 uczestników wystartowało w okolicznościowym biegu "Pod Biało-Czerwoną", który Gmina Osieczna oraz Towarzystwo Ziemi Osieckiej zorganizowały z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Trasa o długości 7 km składała się z dwóch części o długości 3,5 km każda. W międzyczasie na półmetku biegacze zawiesili ogromną biało-czerwoną flagę na szczycie wieży widokowej Jagoda2. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz flagę.

Kolaż zdjęć z "Biegu pod Biało-Czerwoną"