Lista aktualności Lista aktualności

Warsztaty już za nami - wszyscy orientujemy się w lesie

Mamy to! Warsztaty w biegach na orientację zakończone.

„Orientuj się w lesie” - pod takim hasłem w miniony weekend na Polanie Trzech Dębów w naszymnadleśnictwie  odbyły się warsztaty w biegach na orientację. Uczestnicy zwarci i gotowi stawili się punktualnie o  9:00. Dopisywały nie tylko pogoda, ale przede wszystkim nastroje i nastawienie. Każdy chciał wynieść z tego spotkania, jak najwięcej nt. biegania z mapą po lesie.
Las jest idealnym, naturalnym miejscem do uprawiania tego sportu .
Warsztaty poprowadzili trenerzy z  Harcerskiego Klubu Sportowego AZYMUT MOCHY. Po części teoretycznej, podczas której uczestnicy zapoznali się miedzy innymi z symboliką mapy i z zasadami tego sportu,  wszyscy ruszyli w las. Pierwsza runda odbyła się pod czujnym okiem instruktorów. Natomiast podczas kolejnej, każdy zdany był na siebie. Najstarsza uczestniczka miała 65 lat. Wszyscy dotarli do mety odnajdując i zaliczając punkty.  
W naszym nadleśnictwie planujemy cykliczność tego typu warsztatów. Liczymy, iż funkcjonujący od 2018 roku Zielony Punkt Kontrolny, na którym umieszczonych jest 45 stałych punktów kontrolnych, zyska na popularności, a każdy kto tylko zechce spróbować swoich sił w biegach na orientację, wystarczy, że pobierze mapę ze strony Nadleśnictwa i ruszy w las.
Warsztaty zakończyły się wspólnym biesiadowaniem przy ognisko.    

A teraz bonus.

HKS Azymut Mochy organizuje otwarty trening w bno.
Termin: 19 września 2021 (niedziela) godz. 10.30 – 11.30)

Miejsce: Parking leśny przy drodze z Leszna do Osiecznej (po prawej stronie, będzie wisiał lampion)

Mapa: „Grzybowo” skala 1:10000, e=2,5m

Kategorie: R – rodzinna ok.2km

A – (dla KM10) – ok. 2km

B – (dla KM12) – ok. 3km

C – (dla KM14) – ok. 4km

D – (dla KM16 i starszych) – ok. 5km

Opłaty (nie dotyczy zawodników HKS Azymut) 5zł za mapę w kategorii R, 10zł w kat. A-D. Opłaty na miejscu w dniu treningu.

Prosimy o zgłaszanie się za pomocą formularza zgłoszeniowego (ewentualnie mailowo azymutmochy@wp.pl) do dnia 16 września (czwartek)

 

Link do formularza

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bHMZBTiG7P9NF8pbu_itIvd4VLqCFJ3rXUv62BcjBaQ/edit?usp=sharing