Lista aktualności Lista aktualności

Wielkie leśne porządki

W piątek 20.09.2019 roku odbyła się bardzo ważna dla naszych lasów i polskiej przyrody akcja #sprzątaMY, zainicjowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Nadleśnictwo Karczma Borowa wraz z młodzieżą kilku szkół chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu posprzątało obrzeża lasów i drogi leśne. Wyjątkowe zadanie wykonała młodzież Zespołu Szkół nr 2, która utworzyła 20-to osobowy „ekologiczny patrol rowerowy”, który był bardzo mobilny i posprzątał ścieżki rowerowe i dydaktyczne. Po zakończeniu odbyło się spotkanie przy ognisku. Młodzież w dyskusjach z leśnikami i opiekunami zastanawiała się, kiedy nasze spotkania będą dotyczyły tylko wypoczynku i edukacji, a nie sprzątania pozostałości po innych.

W tym samym dniu, już po raz 18-ty, Nadleśnictwo Karczma Borowa wzięło udział w masowej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2019‘’. Tradycyjnie na obrzeża lasów Leszna przybyła młodzież szkół leszczyńskich, która wraz z opiekunami i pracownikami Nadleśnictwa posprzątała podmiejskie tereny leśne, pobocza dróg, parkingi oraz „Polanę trzech dębów”. Ponad 270-ciu uczestników sprzątania zapełniło odpadami porzuconymi przez ,,nieproszonych gości lasu” kontener o pojemności 15m3. Śmieci było niestety tak dużo, jak  w ubiegłych latach. Dziękujemy bardzo wszystkim biorącym udział w sprzątaniu!