Lista aktualności Lista aktualności

Znów rośnie młody las!

Po raz czwarty leszczynianie wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Karczma Borowa sadzili las. Była to doskonała okazja do poznania technik sadzenia i wspólnego spędzania czasu w okolicznościach przyrody.

Tradycyjnie już w ramach projektu Lasów Państwowych ,,1000 drzew na minutę” Nadleśnictwo Karczma Borowa zorganizowało dla mieszkańców Leszna i okolicznych miejscowości leśne wydarzenie pod nazwą ,,I Ty posadź swoje drzewko”.

13 kwietnia br. w oddziale 17 Leśnictwa Nowy Świat na  uprzednio przygotowanej powierzchni uprawy leśnej dzieci, młodzież i dorośli mogli własnoręcznie posadzić drzewka sosny i brzozy . Pod fachowym okiem pracowników nadleśnictwa każdy mógł zapoznać się z różnymi technikami sadzenia .Uczestnicy przybywali licznie całymi rodzinami.

Przy powierzchni odnowieniowej przygotowano punkt edukacyjny, gdzie każdy mógł nauczyć się rozpoznawać  gatunki drzew leśnych m.in. takich jak sosna, świerk, brzoza, dąb i olcha. Dodatkowo stoisko ubogacono  tablicami i materiałami dydaktycznymi dotyczącymi odnowienia, hodowli oraz funkcji lasów. Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja do sadzenia lasu przy pomocy kostura. Dzieci nagradzano pamiątkami oraz drobnymi upominkami. Przybyło łącznie ponad 150 uczestników, którzy posadzili ok. 3 tyś. drzewek na pow. 0,30 ha. Przy organizacji akcji pomagało 12 pracowników Nadleśnictwa. Relacje i materiały znalazły się w lokalnych mediach  takich jak: Radio Elka , Radio Poznań, Gazeta ABC
i Miesięcznik Leszczyniak.

#1000drzewnaminutę