Lista aktualności Lista aktualności

Ekokonkurs na Dzień Ziemi

O sukcesach należy mówić i pisać

O sukcesach należy mówić i pisać,  tym bardziej jeśli są one dziełem dzieci!

W przeddzień obchodów Światowego Dnia Ziemi w Nadleśnictwie Karczma Borowa odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego zatytułowanego „Las domem zwierząt". Konkurs organizowany był przy udziale Przedszkola miejskiego nr 11 w Lesznie. Wzięło w nim udział 9 leszczyńskich przedszkoli.  Zadaniem dzieci, których prace można oglądać w siedzibie nadleśnictwa, było przy wykorzystaniu różnego rodzaju odpadów przedstawienie lasu i jego mieszkańców. Pomysłowość prac była ogromna. Do ich wykonania użyto guzików, nakrętek, rolek po papierze, gazet, plastikowych łyżeczek, papierków po cukierkach i wiele innych rzeczy dnia codzienne, które mogą trafić do kosza.

W kategorii dzieci 3-4 letnich jury postanowiło wręczyć dwie I nagrody ex aequo:

Kacprowi Woźniakowi (Przedszkole nr 15 w Lesznie),

Basi Pietrzyk (Przedszkole nr 11 w Lesznie).

W kategorii dzieci 5-6 letnich I nagrodę otrzymał:

 Marcel Rozwalka (Przedszkole nr 11 w Lesznie)

 

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Każdy wyszedł z drobnym upominkiem uśmiechem na twarzy, bo jak mawiał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

 

Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

Dlatego zachęcamy do wyjścia z domów, pójścia do Przyrody, na spacer do lasu, do parku, na łąkę, na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku i w ten sposób celebrujcie ten dzień.