Lista aktualności Lista aktualności

Po raz drugi #sadziMY z prezydentem

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

 

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

W dniu 18 września Nadleśnictwo Karczma Borowa po raz kolejny weźmie czynny udział w akcji.

W godzinach od 9.00 do 15.00 na parkingu leśnym przy leśniczówce Nowy Świat wydawane będą nieodpłatnie sadzonki dęba szypułkowego , które można posadzić na własnym grunci, w miejscu odpowiednim dla tego pięknego drzewa. Sadzonki będą ukorzenione i odpowiednio opakowane. Dla chętnych przygotowaliśmy 500 sadzonek, które wydawane będą do wyczerpania zapasów.
 

Akcja #sadziMy bedzie będzie odbywała się  równolegle do festynu Aktywne Obywatelskie Leszno w wydarzeniu "Pomyśl o przyszłości i posadź swoje drzewo

Zapraszamy po odbiór drzewka - razem możemy więcej! 

Do zobaczenia !