Program "Zanocuj w lesie" w nadlesnictwie Karczma Borowa

Lasy Państwowe wyznaczą w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok.

Program "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Karczma Borowa

Nadleśnictwo Karczma Borowa wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1500 ha, gdzie miłośnicy nocowania "pod chmurką" moga uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadlesnictwie Karczma Borowa. Przygotowalismy do Waszej dyspozycji urokliwy obszar, oddalony od miasta Leszna, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce by odpocząć na łonie natury.

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Karczma Borowa

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: RDLP Poznań
oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru (do pobrania w załaczeniu)                                                                        
 • na obszarze programu "Zanocuj w lesie" dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych  
 1. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą
  1. Polana Trzech Dębów w niedalekiej odległości od siedziby Nadlesnictwa Karczma Borowa to jedyne miejsce, gdzie legalnie rozpalisz ognisko. Zapoznaj się z informacjami na ten temat klikajac Polana Trzech Dębów
 2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu - link
 4. Prace z zakresu gospodarki leśnej w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie" przedstawia mapa Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
 5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. terminy polowań zbiorowych znjdziecie na stron gmin: Krzemieniewo, Rydzyna, Poniec i Krobia
 6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [lidostępny do pobrania na dole strony] oraz przesłanie go na adres karczmaborowa@poznan.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Joanna Girtler

joanna.girtler@poznan.lasy.gov.pl ;

 

 Nadleśnictwo Karczma Borowa przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej i wyjść na przeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy korzystaja z uroków lasu, turystycznie i rekreacyjnie. Nie tylko w ramach ww. programu. Dlatego Lasy Państwowe przygotowały specjalną anonimową ankietę, dzięki której zapoznamy się z Waszą opinią.

Zachęcamy do jej wypełanienia i podajemy link do ankiety http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl